מאמי מייקאובר

פירוש הביטוי בשפה האנגלית “מאמי מייקאובר” (Mommy Makeover), הוא “עיצוב מחדש לאימא”. יש להודות שבאנגלית זה נשמע יותר טוב… אבל כך או כך אפשר להבין שמדובר בניתוח המיועד להביא שינוי ואפילו מהפך לגופן של אימהות לילדים.


רבות מהנשים שחוות הריונות, לידות והנקות, מרגישות את הסימנים שהותירו תהליכים אלו על גופן. חלקן נושאות סימנים אלו כאות כבוד, וחלקן עורגות אל הגוף שהיה להן לפני כן. אם את נמנית על הקבוצה השנייה, ואת משוכנעת שאינך מעוניינת בילדים נוספים, יתכן שאת מתאימה לניתוח מאמי מייקאובר. בניתוח זה ניתנת התייחסות מרכזית לטיפול בשינויים שחלו בשדיים ובבטן, ולעיתים משולבים גם הליכים לטיפול באזורים אחרים כמו ירכיים, מותניים, גבעת הערווה ועוד. הרעיון הוא להביא לשינוי משמעותי שימחוק או יטשטש ככל הניתן את התמורות שחלו בגוף כתוצאה מכך שהבאת צאצאים לעולם.

הטבלה הבאה מסכמת את השינויים שנוצרים בעקבות הריון, לידה והנקה. כמו כן מובאים הפתרונות האפשריים במסגרת ניתוח מאמי מייקאובר ומידת יעילותם:

שינויפתרונותיעילות
ירידה בנפח השדיים

שתל סיליקון

הזרקת שומן

גבוהה

בינונית – חלק מהשומן ייספג ויתכן ויהיה צורך בהזרקות נוספות.

נפילה של השדיים

הרמת חזה

הקטנת חזה

בינונית – תמיד תהיה נפילה מסוימת של השד גם לאחר הניתוח

גבוהה

פטמות שקועותתיקון כירורגיגבוהה
עודפי עור בבטןמתיחת בטןגבוהה
היפרדות השרירים בבטןתפירה (פליקציה) של השרירים זה לזהגבוהה
עודפי שומןשאיבת שומןגבוהה
סימני מתיחה

כריתה של העור

טיפולי אנרגיה לא פולשניים כמו גלי רדיו, לייזר וכולי

גבוהה – אך מוגבלת לאזורים שבהם יש עודף עור הניתן לכריתה

נמוכה – הטיפולים במקרה הטוב רק מטשטשים ובמקרה הרע לא יעילים כלל

  • נשים בריאות לאחר לידה אחת או יותר עם שדיים מרוקנים ו/או נפולים ובטן רפויה ו/או סימני מתיחה.
  • נשים בריאות לאחר ניתוח קיסרי עם שדיים מרוקנים ו/או נפולים וצלקת שגורמת לעיוות בבטן.
ולמי מאמי מייקאובר לא תתאים?
  • לנשים שמנות מאוד עם מדד מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה. להן מתאימה דיאטה, ורק לאחר ירידה במשקל אפשר יהיה לשקול ניתוח.
  • למעשנות, שלא מסוגלות להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח.
  • לנשים ששוקלות הריונות נוספים בעתיד. מומלץ לדחות את הניתוח עד לסיום ההריונות.
  • לנשים הסובלות ממחלות רקע. להן מומלץ לפצל את הניתוחים ולא לבצעם במקביל.

כשתגיעי למרפאה תתבקשי למלא שאלון בריאות, ותקבלי חומר קריאה רלוונטי לניתוח. לאחר מכן תוכנסי לחדר הרופא לפגישה איתי ועם המתאמת שלי. אם תרצי, ניתן לצרף לפגישה מלווה או שניים.

פגישתנו תתחיל בכך שאשאל אותך מספר שאלות כלליות כמו גיל, מצב משפחתי, הריונות קודמים, מקצוע והרגלים בדגש על עישון. לאחר מכן אשאל על הרקע הרפואי הכללי כמו נטילת תרופות קבועות, מחלות כרוניות (למשל יתר לחץ דם או אסטמה) והאם קיימת רגישות לתרופות. אם אכן קיימות מחלות רקע חשוב שתביאי איתך לפגישה מכתב מרופא המשפחה המפרט אותן ואת הטיפול בהן.  חשוב לציין אם עברת ניתוחים קודמים כלשהם.

לאחר איסוף המידע הרפואי אברר מהן הבעיות המפריעות לך, מהן הציפיות שלך מהניתוח וכמה זמן את מסוגלת לאפשר להחלמה. מידע זה, בשילוב עם הבדיקה, ישמש אותי להתאים עבורך את הרכב הניתוח ולבצע תאום ציפיות בין הרצוי לאפשרי.

כעת אבצע בדיקה גופנית הכוללת בין היתר מדידת גובה ומשקל, התרשמות מצורת הגוף בכלל והשדיים והבטן בפרט, כמות עודפי העור והשומן, איכות העור, צלקות מניתוחים קודמים, רפיון שרירי הבטן והמרחק ביניהם, הימצאות בקעים, נפח ודרגת נפילת השדיים ועוד.

לבסוף, אסכם את האפשרויות הטיפוליות השונות ואסביר על היתרונות והחסרונות של כל שיטה. אמליץ על ההליכים הניתוחיים המועדפים בעיניי בהתאם לרצונות והנתונים הגופניים, ואספר על תהליך ההחלמה, התוצאות הצפויות והסיבוכים האפשריים. כמובן שניתן יהיה לשאול שאלות ואני אפרוס את כל המידע, כדי שתוכלי לקבל החלטה מושכלת.

מחדר הרופא תעברי אל מנהלת המרפאה לקבלת מידע על עלות הניתוח, מיקום חדר הניתוח, תאריכים אפשריים ומידע מנהלתי אחר. לסיום תקבלי תיק עם הסברים כתובים על הניתוח, טופס הסכמה לניתוח, מכתב לרופא המשפחה עם הנחיות לבדיקות לקראת הניתוח, מרשם לתרופות שתצטרכי לאחר הניתוח ועוד.

החלטה על ניתוח היא החלטה חשובה ומשמעותית ואני ממליץ לך לקחת את הזמן ולבחון את כלל המידע שקיבלת. תוכלי לקבוע ייעוץ נוסף איתי או עם מנהלת המרפאה אם את מרגישה שחסר לך מידע. חשוב לי שתקבלי החלטה בלי לחץ ורק כשאת מרגישה שזה הדבר הנכון עבורך.

בהתאם להרכב הניתוח שמתאים לך אני מזמין אותך לקרוא עוד על כל אחת מהאפשרויות:

תמונות לפני-אחרי של מאמי מייקאובר